Hakkımızda

Hakkımızda;

Atölye Doku’nun serüveni 2014 yılında, bir tatil dönüşü, sevgi dolu bir çiftin yakılmakta olan zeytin ağaçlarını görmesiyle başladı. Sema ve Bahadır Gönenç yakılmak için bekleyen bu ağaçlardan birkaç parça alarak kendileri için servis tahtaları yaptılar. Ağaçlar yeniden hayat buldu. Üstelik artık yeni bir hobileri olmuştu. Misafirlerine, arkadaşlarına zeytin ağacı servis tahtaları hediye ediyorlardı. Ürünler beğenilip talep artınca bunu bir işe dönüştürmeye karar verdiler. Atölye Doku, Doruk ve Kuzey’e üçüncü kardeş olarak geldi.

Sema Gönenç, Neşe Erberk ajansla başladığı mankenlik-modellik menajerliğini kariyerine ikinci çocuğundan sonra ara verdi. “Sema’nın Tasarım Atölyesi” adı altında, takı ve kapı süsü tasarımları geliştirmeye başladı. Eşi Bahadır Gönenç ise Makine mühendisi ve özel bir şirkette Kalite Müdürü olarak çalışıyor. Doku’nun ürünleri bu ikilinin tam bir işbirliği sonucunda ortaya çıkıyor.

“Doku” onlar için özel bir anlam ifade ediyor. Zeytin ağacının eşsiz dokusuna işaret ediyor ama bir küçük sırrı daha var. Çocukları Doruk ve Kuzey’in ilk heceleri…

Atölye Doku 2016 yılında “resmen açıldı”. Sema Gönenç’in küçük bir ekip ile tasarladığı ürünlerde zeytin ağacının yanısıra artık ceviz de kullanılıyor. Kural ise tek:

-Hiçbir canlı ağaca zarar verme!..

Dileyenler ise Doku Atölyesi’ni ziyaret edip ağaçlara tekrar nasıl hayat verildiğini görebilirler…